Kanal Serwis
os.Piastów 61
31-625 Krakówtel.: 503 606 150
e-mail: biuro@kanalserwis.pl

Naprawy bezwykopowe

Uszczelnianie liniowe tzw. rękawem polega na wciągnięciu do wyczyszczonego uprzednio kanału, nasączonego żywicą termoutwardzalną przygotowanego fabrycznie “rękawa” o odpowiedniej średnicy.

Wprowadzany w kanał rękaw wypełniany jest wodą której ciśnienie powoduje jego wywinięcie i dociśnięcie do ścian. Jednocześnie wprowadza się do wnętrza rękawa przewody którymi następnie przetłacza się ogrzaną w kotle wodę przez odpowiedni okres czasu aż do utwardzenia powłoki. Kolejną czynnością jest stopniowe schłodzenie, wypompowanie wody ,odcięcie końcówek i ew. wycięcie specjalnym robotem otworów na przykanaliki.

 

Naprawy punktowe wykonuje się najczęściej w miejscach niewielkich uszkodzeń rur kanalizacyjnych wywołanych czynnikami mechanicznymi lub przez przerastające ścianki korzenie. Najczęściej stosowaną metodą napraw punktowych jest metoda tzw. pakera. Polega ona na wprowadzeniu do rury w miejscu uszkodzenia korka gumowego (pakera) owiniętego matą szklaną nasączoną specjalną żywicą.

Packer zostaje wprowadzony w miejsce uszkodzenia (do jego lokalizacji używana jest kamera) i wypełniony ciśnieniem powietrza przez co powiększając swoją średnicę powoduje dociśnięcie maty do ścian kanału. Po utwardzeniu żywicy i wypuszczeniu powietrza z korka jest on wyciągany a miejsce uszkodzenia jest wzmocnione i uszczelnione przez wklejoną opaskę. Metodą tą można naprawiać wszystkie średnice kanałów.

Tagi: czyszczenie hydrodynamiczne czyszczenie kanalizacji czyszczenie elektromechaniczne przetykanie kanalizacji wycinanie korzeni udrażnianie kanalizacji czyszczenie separatorów inspekcja kanalizacji monitoring kanalizacji frezowanie rur wycianie przyłączy wycinanie betonu czyszczenie osadników inspekcja tv przepychanie rur czyszczenie przepompowni mycie dróg i ulic naprawa bezwykopowa kanalizacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez Strony WWW - doneta.pl